Genel

En İyi Elektrikli Scooter Markaları 2023 | Hangisi Alınır?

en-iyi-elektrikli-scooter-markalari-2023-2

Teknoloji değişince toplum içinde mobilite kavramı da değişti. En iyi elektrikli scooter markaları 2023 araştırmasında bulunan kişiler var. Bu bireyler elektrikli mobilitenin konforundan ve avantajlarından faydalanmaktadır. Elektrikli Scooter kavramı, çok kapsamlı ve farklı tasarımlar ile karşımıza çıkar. Ön ve arkada iki tekerlekli dizaynlar popüler olanlar. Ama son yıllarda elektrikli bisiklet stiline benzer 3 teker scooterlar da yaygınlaşmaya başladı. Özellikle SHİBUMi markası bu alanda devrim yaratacak yenilikte modellerini piyasaya sunuyor.

Şehirlerin kaldırımlarında görülen özel firmaların elektrikli scooterlarının türü “Kickscooter” kategorisindedir. Katlanan kadran yapısı ve hafif tasarımıyla şehir için insan mobilitesinde büyük pratiklik sağlıyor. Ama burada şu soru ortaya çıkıyor: Elektrikli scooter kiralamak mı? Elektrikli scooter satın almak mı? Maliyet ve kolaylık yönünden kesinlikle satın alma seçeneği öne çıkıyor.

en-iyi-elektrikli-scooter-markalari-2023

En İyi Elektrikli Scooter Markaları 2023

En İyi Elektrikli Scooter Markaları 2023 Tavsiyesi

Şehirlerde özel firmalara ait scooter modellerinin kullanımına “paylaşımlı mobilite” denir. Türkiye’de bu konunun lideri Martı Scooter markasıdır. Sonrasında da Hop!, BinBin, Kedi, Mobi, Dost, Palm gibi markaların elektrikli scooter araçlarını yollarda görmeye başladık. Anlık kiralama modeli esaslı bu sistemde kilometre başına belli oranda para ödeniyor. Şehir içi taşımacılıkta devrim niteliğinde sonuçlar doğurdu şüphesiz. Ancak kullanıcılar, bu pratikliğe daha düşük maliyetlerle ulaşmak için kendi scooter ürününe sahip olmak istiyor. Peki ama en iyi elektrikli scooter markaları 2023 yılında hangileri? İşte detaylar…

2023 yılında satın alınacak en güzel elektrikli scooter marka ve modelleri:

 • SHİBUMİ
 • AUDİ
 • BMW
 • Mercedes-AMG & Xiaomi
 • Xiaomi
 • Renault
 • Lamborghini
 • Zero 10X

Elektrikli Scooter markalarının yeni nesil modelleri ortalama 300w ile 700w arası motora ve yaklaşık 35 km’lik menzile sahip. Full depo ile kat ettiği mesafe göz önünde bulundurulunca büyük şehirlerde bir noktadan başka bir noktaya gitmeyi çok basit hale getiriyor. Katlanabilir ve portatif üretiliyor. Günümüzde sırt çantasında taşınabilir özellikte ürünler de bulunmaktadır.

KickScooter satın almadan önce modelin birçok özelliği incelenmelidir. En başta motor gücü baz alınmalı. İdeal olan seviye 350w olarak önerilir. Ayrıca menzil özelliği incelenmelidir. En iyi elektrikli scooter markaları 2023 seçimlerinde full depo ile minimum 25 kilometre mesafe kat edilmesi gerekir. Bunlarından ardından dış yüzey tasarımları da tercihe göre seçim parametresi olabilir. SHİBUMİ markasının sokak drift dış yüzey stili, özellikle çocuk ve gençlerin ilgisini yoğun çekiyor.

en-iyi-elektrikli-scooter-markalari-2023-1

En İyi Elektrikli Scooter Markaları 2023

1.      SHİBUMİ: Yeni Nesil Teknolojisi İle İlgiyi Üzerine Çeken Bir Elektrikli Scooter Modeli

İkinci nesil 4400mah sertifikalı bataryasıyla ilgiyi üzerine çeken, LED batarya paneli, 90 kg taşıma kapasitesi ve minimum 30 km mesafeye kadar gidebilmesi onu sektörde özel kılan detaylar arasındadır. En iyi elektrikli scooter markaları 2023 araştırması yapıyorsanız, taşıma kapasitesi de size önemli bir parametre olacaktır. SHİBUMİ Drift scooter ürünü maksimum 90 kg taşıyabiliyor. Çocuklar kadar yetişkinler için de ideal bir araç.

SHİBUMİ elektrikli scooter markasının özellikleri:

 • Dolgulu ön motor lastik 350w/36v
 • nesil li-ion 4400mah test onaylı sertifikalı batarya
 • 3 kademeli vites ayarı
 • 90 kg taşıma kapasitesi
 • Suya dayanıklı yeni tasarım IP54
 • Rgb led ışıklı 2 ad drift tekerleği
 • 3-5 saat arası batarya süresi vitese ve kiloya bağlıdır
 • Şarj dolduğunda otomatik akım kesme devresi

2.      AUDİ: Uzun Menzili İle Çok Tercih Edilen Bir Elektrikli Scooter

Otomotiv devi AUDİ, elektrikli mobilite konusundaki ilgiye kayıtsız kalmadı ve Segway ile bir işbirliği kurdu. 2022 yılında da ilk e-scooter modelini satışa sundu. Avrupa’da satışa çıkan bu ürünler henüz Türkiye pazarında bulunmuyor. Fakat Avrupa satış kanalları üzerinden temin edebiliyorsunuz. Dikkat çeken detayı 20 km hıza çıkabilmesidir. Ürünün ağırlığı ise 19 kilodur. Katlanabilir ve özel çantası bulunuyor. Yanınızda yahut aracınızın bagajında taşıyabilirsiniz.

NOT: AUDİ elektrikli scooter ürünleri, sektör ortalamasına göre oldukça pahalı. Ortalama 1,500 Euro bandında satılmaktadır. Fiyat performansını da değerlendirmenizi öneririz.

3.      BMW: Motorrad Teknolojisi Sayesinde üstün Performans Sergiliyor

Otomobil sektörünün en büyük markalarından BMW firması da aşırı yaygın hale gelen elektrikli scooter pazarına kayıtsız kalamadı. Daha önce uçak ve motor üretiminde de büyük sükse yapan BMW yine elektrikli scooter alanında da büyük yenilikler getirdi. X2City Scooter ismiyle piyasaya sürdüğü ve 20 kg ağırlığında, 40 km menzilli ürünü, Avrupa’da 2,500 Euro’dan başlayan fiyatlar ile mağazalarda satılıyor. Şüphesiz en iyi elektrikli scooter markaları 2023 arasında bulunuyor. Ama ülkemizde satış ağı olmadığını belirtelim.

4.      Mercedes-AMG & Xiaomi: Elektrikli Scooter Ürünlerinde Mercedes Performansı

En iyi elektrikli scooter markaları 2023 önerimizde son olarak Mercedes AMG performansına değineceğiz. E-Scooter sektöründe rekabetin gitgide kızıştığı günümüzde AUDİ, BMW markalarının sektöre girmesinin ardından bu duruma Mercedes firması da kayıtsız kalmadı ve harikulade özellikte bir ürün sundu. Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2 Mercedes-AMG Formula 1 Edition modeli Türkiye’de de satışa sunuldu. 15,000 TL seviyesinden satılan bu ürün Formula 1 performansına sahip bir donanımdır.

Mercedes elektrikli scooter ürünleri 3 farklı modda kullanılıyor. 25 kilometre hıza çıkabiliyor. Şehir içi mobilite hizmetleri için çok iyi bir seviye. Full depo ile de 35 ile 40 kilometre arası bir menzile kadar ulaşıyor. 14,2 kg ağırlığıyla da hafif bir kullanım deneyimi yaşatıyor. Full batarya şarj süresi ise ortalama 8 saattir. Tercihleriniz arasında bulunabilir. Ancak fiyat yönünden biraz yüksek olduğu kesin.

En İyi Yokuş Çıkan Elektrikli Scooter Markaları 2023

Şehir içi düz trafiklerde sık gördüğümüz ve bu tür alanlarda çok iyi performans veren elektrikli scooter markaları, yokuşlu bölgelere gelindiğinde bazı modellerde performans yetersizliği yaşanabiliyor. En iyi yokuş çıkan e-scooter arayanlar mağazamızda da bulunan SHİBUMİ ürünlerini öneriyoruz. 350w motor gücüyle dik yokuşlarda dahi 90 kiloya kadar yeterli performans sağlamaktadır. Çıkış açısı ise maksimum 37 derece olarak belirlenmiştir.

AUDİ ve BMW scooterlarında yokuş çıkış açısı 35 ile 40 derece açısındadır. Yüksek motor çekiş güçleri sayesinde 90 kiloya kadar yokuş taşıma kapasitesine sahip. Eğer yaşadığınız lokasyonda sık yokuş var ise bu özelliklere sahip bir ürün almanız, mağdur olmanızın önüne geçecek bir seçim olacak.

En Hızlı Giden Elektrikli Scooter Markaları 2023

Elektronikli scooter sektörü genişleyip ilgi arttıkça, artık kullanıcılar da daha hızlı modellere ihtiyaç duyuyor. Fakat bunun bir limiti var. Türkiye’de şehir içi scooter kullanım hız oranı yasalar tarafından 25 km olarak belirlenmiştir. Avrupa’da da scooter hız limitleri aynı seviyededir. Bu sebeple Satın alabileceğiniz en iyi scooterda bulacağınız hız maksimum 25 kilometre olacaktır. Zaten bunun üzerine çıkılması da sürüş güvenliğini riske atabiliyor. İstenmeyen kazaların yaşanmaması için trafikte aşırı hız yapmamanızı öneriyoruz.

En iyi elektrikli scooter markaları 2023 listesi bu şekilde. Yeni nesil ürünler piyasaya sürüldükçe gelişmeleri buradan takip edebilirsiniz. Ayrıca elektrikli scooter alışverişlerinizi yine buradan yapabilirsiniz. Çetinkaya Home iyi günler diler.

İlginizi çekebilir: 2023 Yılının En İyi Hoverboard Markası Hangisi? 5 Öneri